Hoppa till sidans innehåll

Slutspel Innefotboll


Slutspel innefotboll

Slutspel 2019-2020

Efter genomgång av svar från enkäten som skickades ut efter föregående säsong har Korpen Stockholm beslutat att ta bort slutspelet för innefotboll 2019-2020.

 


Resultat 2018-2019

Morgon

Semifinaler

Match 1: Insplanet – Sweden FC Bruxelles, 5-3
Match 2: Business Wellness United – FC Kronkalle, 3-2

Final

Match 1: Insplanet – Business Wellness United, 5-2

Match om tredjepris

Match 1: Sweden FC bruxelles – FC Kronkalle, 3-2


Mix

8-delsfinaler

Match 1: HC Atletico - Stockholm Hotspur FF, 2-4
Match 2: Bara Bajare - Team Brickyard, 2-0
Match 3: Ulven United  - Hälta Hälta, 1-2
Match 4: Kulturelitens FF - NBK Farsta, 1-0
Match 5: Rätt så överskattade - Ganadoras, 0-1
Match 6: KPMG - KBK BK, 0-3 WO
Match 7: SEB - FC Sideliners, 3-2
Match 8: Majkens - Forza FC,4-1

Kvartsfinaler

Match 1: Stockholm Hotspur FF - Bara Bajare, 3-0
Match 2: Hälta Hälta - Kulturelitens FF, 5-2
Match 3: SEB - Majkens, 1-3
Match 4: Ganadoras - KBK BK, 0-3

Semifinaler

Match 1: Stockholm Hotspur FF - Hälta Hälta, 5-4
Match 2: Majkens - KBK BK, 3-2

Final

Match 1: Stockholm Hotspur FF - Majkens, 3-1


Dam

8-delsfinaler

Match 1: Vasastan BK - Goa Stuvsta, 1-3
Match 2: Stockholm Snipers - ledig plats, 3-0
Match 3: Stockholm Tigers - FC PwC, 5-1
Match 4: Vallentuna BK - Pink Ladies, 1-0
Match 5: Ursvik - The Thunderballs, 1-2
Match 6: Vega FC - Runa BK, 2-0
Match 7: Vasa FC - Red Balls, 2-1
Match 8: BK Snäx - DIF Blå, 4-0

Kvartsfinaler

Match 1: Goa Stuvsta - Stockholm Snipers, 0-6
Match 2: Stockholm Tigers - Vallentuna BK, 1-0
Match 3: Vasa FC - BK Snäx, 1-2
Match 4: The Thunderballs - Vega FC, 1-2

Semifinaler

Match 1: Stockholm Snipers - Stockholm Tigers, 4-0
Match 2: BK Snäx - Vega FC, 6-0

Final

Match 1: Stockholm Snipers - BK Snäx, 2-4


Herr

Kval

Match 1: Hundraprocent - Spånga Boys, 3-5
Match 2: Gubbar i Gurt - BänkFyra United, 2-1
Match 3: Dynamo Dunder - Östgöta N IF, 2-0
Match 4: FK Tensta - Jack and Danny South FC, 4-2
Match 5: FC Kirchendorf 2 - AS Cancro Volpe, 1-0
Match 6: FC Söderort - Ballers, 6-5
Match 7: Boys FC - Ulven Gentlemen, 0-3 WO
Match 8: Singapore Sling - Stoneisland FC, 2-1
Match 9: FC Ribba - Stokealona, 1-0
Match 10: Skogås Trångsund FF HJ - Unite Stockholm Boys, 3-0
Match 11: Askeby - FC Boffe, 4-3
Match 12: Einar Mattson Finest - Polish Eagles, 3-2

16-delsfinaler

Match 1: BPs pojkar - Spånga Boys, 2-1
Match 2: Red Devils - BK Gamla Karlberg, 2-0
Match 3: FC Västmanna - Gubbar i Gurt, 2-3
Match 4: Brate United - Dynamo Dunder, 4-5
Match 5: Utseendet - FK Tensta, 3-2
Match 6: Los Ché - FC Kirchendorf 2, 1-2
Match 7: FC Gringos – BiancoRossi, 3-0 WO
Match 8: Raw Supplement store - FC Söderort, 3-2
Match 9: Rolf Sport  - Ulven Gentlemen, 4-3
Match 10: Motståndarlaget - Sthlms Universitets FF, 3-6
Match 11: Kantarellerna - Singapore Sling, 1-4
Match 12: Original DanDaDa - FC Ribba, 3-2
Match 13: FC Korsningen - Skogås Trångsund FF HJ, 3-2
Match 14: Tres Puntos - Askeby, 7-1
Match 15: Cypern IF - De Basso Sidekicks, 3-0 WO
Match 16: Manges Tunga Grabbar - Einar Mattson Finest, 0-3 WO

8-delsfinaler

Match 1: BPs pojkar - Red Devils, 1-0
Match 2: Gubbar i Gurt - Dynamo Dunder, 3-4
Match 3: FC Kirchendorf 2 – Utseendet, 0-3
Match 4: FC Gringos - Raw Supplement store, 3-0
Match 5: Rolf Sport - Sthlms Universitets FF, 1-2
Match 6: Singapore Sling - Original DanDaDa, 2-3
Match 7: FC Korsningen - Tres Puntos, 6-5
Match 8: Cypern IF - Einar Mattson Finest, 2-1

Kvartsfinaler

Match 1: BPs pojkar - Dynamo Dunder, 1-2
Match 2: Utseendet - FC Gringos, 0-3
Match 3: FC Korsningen - Cypern IF, 1-2
Match 4: Sthlms Universitets FF - Original DanDaDa, 1-4

Semifinaler

Match 1: Dynamo Dunder - FC Gringos, 0-1
Match 2: Cypern IF - Original DanDaDa, 6-1

Final

Match 1: FC Gringos - Cypern IF, 3-2

Resultat 2017-2018


För mer information

This is a mailto link eller ring 08-699 63 80

Uppdaterad: 11 APR 2018 09:13 Skribent: David Eriksson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Stockholm MF - Korpen
Box 11016
10061 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
11860 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996380
E-post: This is a mailto link